Şimşek Yayınları
Pendragon Mirası 2 - Kader Mızrağı
Camelot’taki macera devam ediyor… Kral Arthur’un kızı Rhianna Pendragon, kara büyü, buz üfleyen ejderhalar ve ölüm tehlikesi ile karşılaşıyor. Ekskalibur babasının ruhunu bedenine döndürmek için Rhianna’nın bulması gereken ışıklardan sadece biri. Şimdi ikinci ışık Kader Mızrağı’nı aramak için kuzeye gitmeli ve kuzeni Mordred’den önce mızrağı ele geçirmeli. “… şövalye, ejderha, druid ve büyülü atların yer aldığı harika bir karışım…” Katherine Langrish, Kara Melekler ve Trol Üçlemesinin yazarı. “Her sayfasıyla muhteşem bir macera… Tamamen sürükleyici…” Lovereading4kids
Hakkımızda

Eğitim Yayıncılığında 33 yılı tamamladık.Bu süre içinde ders kitapları, yardımcı ders kitapları ve kaynak kitapları yayınladık.Çocuk edebiyatı alanında yayınlarımızda türk yazarlarının telifi eserlerinden seçkin bir liste yaptık. Klasiklerden ve dünya edebiyatından da seçmeleri listemize aldık.

Ayrıca dünyada en çok satanlar listesinde bulunan "kişisel gelişim" kitaplarını okuyucularımıza sunuyoruz.Türk yayın hayatında bu alandaki eksikliğin giderilmesine katkı sağlayacagımızı düşünüyoruz.

Kitaplarımızın içerik olarak doyurucu görsel tasarım yönünde şık ve algılamayı kolaylaştırıcı,baskı yönünden kaliteli olmasına büyük bir özen gösteriyoruz.

Fiyat belirlerken, ülkemiz ekonomik koşullarını göz ardı etmiyoruz. Gereksinimi olan herkesin kitabı satın alabilmesini ve kitaba ulaşmasını istiyoruz.

Etik değerlere önem veriyor, ilkeli olmaya çalışıyoruz. Yayın sektörüne olumlu katkılar sağlama çabasındayız.

2010 yılı içinde ülkemizdeki çocuk edebiyatı alanına daha profesyonel bir şekilde hizmet etmek için projeler başlattık. Amacımız Türk Çocuk Edebiyatını, daha iyi bir konuma getirmek. Bunun için taşın altına elimizi koyduk ve bu çorbada bizim de bir katkımızın olmasını istedik.

Akademik bir kadro ile çocuk edebiyatımıza kaliteli eserler kazandırıyoruz, kazandırmaya devam edeceğiz. Şimşek Yayınları Çocuk Kitaplığı'nda Türk Çocuk Edebiyatında marka olmuş yazarların eserleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra geleceği olan genç yazarlara da destek veriyoruz. Amacımız Türkiye'nin Çocuk Edebiyatı eserlerinin de Avrupa ve Dünya arenasında iyi yerlere gelmesidir.

Unutulmamalıdır ki, çocuklarımız içerik bakımından kaliteli ve içeriği dolgun kitaplar okumalıdır. Türk Çocuk Edebiyatı'nın ileri gelen yazarlarını tanımaları, onların eserlerini okumaları çocuklarımızın geleceğine katkıda bulunacaktır. Çocuklarımızı seviye üstü kitap okumaya zorlamamalı ve onları piyasadaki ucuz, içerik bakımında zayıf kitaplardan uzak tutmalıyız.

Çocuklarımızın ilgi duyduğu ve kendi seçtikleri kitapları okuyarak, gerçek okurlar olmalarını sağlayabiliriz.

Kitaplı günler dilegiyle...